Wielkopostne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych Łodzi już po raz 12!

Już po raz 12. mieszkańcy Łodzi i okolic wyruszą na pielgrzymkę szlakiem Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi. Od Środy Popielcowej do soboty przed Niedzielą Palmową – każdego dnia z wyłączeniem niedziel – w 34 świątyniach rozsianych po całym mieście odbywać się będą liturgie stacyjne, którym przewodniczyć będą biskupi łódzcy.

-Pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi to bardzo konkretne doświadczenie Kościoła odbitego w różnych wspólnotach, miejscach, świątyniach, to całe bogactwo naszego łódzkiego Kościoła. Zapraszam was do tego, byśmy weszli w to razem i byśmy razem to pielgrzymowanie w tym roku przeżyli! – mówi kard. Grzegorz Ryś.

Podczas Eucharystii wierni będą się modlić w intencjach Kościoła Powszechnego i całej Archidiecezji Łódzkiej. W czasie liturgii zbierana będzie kolekta przeznaczona na dzieła miłosierdzia w danej wspólnocie parafialnej, a każdy uczestnik będzie mógł uzyskać odpust zupełny przypisany do wielkopostnego pielgrzymowania.

Pierwsze pielgrzymowanie szlakiem Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi odbyło się w 2013 roku, kiedy rzymską ideę pielgrzymki na łódzki grunt przeszczepił ówczesny metropolita łódzki – arcybiskup Marek Jędraszewski. To on wyznaczył 34 świątynie Łodzi, w których każdego dnia odbywa się liturgia stacyjna.

Każdego dnia na stronie archidiecezji łódzkiej i kanale YouTube będzie można wysłuchać nauczania księży biskupów, które głoszone będzie w czasie pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi.

Łódzkie Wielkopostne Kościoły Stacyjne 2024

I tydzień Wielkiego Postu