Autor: Archidiecezja Łódzka
Bp Pękalski podczas liturgii stacyjnej: miejmy czas dla Boga i bliźnich

„Miejmy czas dla Boga i bliźnich, a kiedy do nas mówi, nie gardźmy Jego słowem. Żyjmy Jego słowem, abyśmy po zakończeniu ziemskiej pielgrzymki osiągnęli wieczną radość w niebie”- mówił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski podczas Mszy św. sprawowanej w kościele stacyjnym.

Dziś Wielkopostnym kościołem Stacyjnym była parafia Najświętszego Zbawiciela. Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.

„Bóg zapewnia nas dziś o tym, że nigdy o nas nie zapomni. Słowa te są dziś do nas skierowane i wyrażają wielką miłość, czułość i stałą opiekę Boga nad nami. Bóg o nas nigdy nie zapomni, to my często o Nim zapominamy pochłonięci sprawami doczesnymi. Tak łatwo często znajdujemy błahe powody, aby usprawiedliwić brak czasu dla Boga”- mówił duchowny w swojej homilii.

W swoich rozważaniach Ksiądz Biskup przywołał słowa bł. Kard. Wyszyńskiego, który mówił, że czas to miłość i dzień przeżyty bez miłości do Boga i bliźniego to dzień stracony. Dalej duchowny mówił o wskazówkach jakie daje nam Papież Franciszek: „miłość do Boga wyraża się przede wszystkim w modlitwie i adoracji, a miłość bliźniego polega na bliskości, słuchaniu i troszczeniu się o innych.”

Biskup Ireneusz przywołał także postać bł. Carlo Acuitsa, który już od najmłodszych lat wykazywał niezwykle głęboką wiarę, ale niestety nie miał w tamtych czasach wsparcia swoich rodziców. Do dzięki postawie Carlo mama Antonina powróciła do żywej wiary.

Na zakończenie homilii Ksiądz Biskup podkreślał, że Bóg pragnie działać w naszym życiu. „Miejmy czas dla Boga i bliźnich, a kiedy do nas mówi, nie gardźmy Jego słowem. Żyjmy Jego słowem, abyśmy po zakończeniu ziemskiej pielgrzymki osiągnęli wieczną radość w niebie”- zakończył duchowny.

Przed błogosławieństwem wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po błogosławieństwie odśpiewali Apel Jasnogórski w bocznej kaplicy dedykowanej MB Częstochowskiej.