Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 457
Abp Ziółek podczas liturgii stacyjnej: mamy być szczególnie wyczuleni na wzywanie do nawrócenia!
Udostępnij

- W okresie Wielkiego Postu mamy być szczególnie wyczuleni na wzywanie do nawrócenia i odpowiadać na nie na wzór mieszkańców Niniwy, którzy nie tylko podjęli uczynki pokutne, ale przede wszystkim odwrócili się od swego złego postępowania i od nieprawości. – mówił abp Władysław Ziółek.

Na szlaku pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi miejscem dzisiejszej modlitwy stacyjnej była świątynia pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. Rzgowskiej 88. Tam Eucharystii przewodniczył emerytowany metropolita łódzki – ksiądz arcybiskup Władysław Ziółek.

W homilii odnosząc się dzisiejszej liturgii słowa metropolita łódzki zauważył, że - jesteśmy wprawdzie ludem Bożym, należymy do Chrystusowego Kościoła, staliśmy się wszczepieni w Chrystusa przez Chrzest, a przez to nie zamknęła się wcale historia naszego zbawienia. Przeciwnie, od tego momentu wszystko się zaczyna w naszym chrześcijańskim życiu. Wspomniane wszczepienie w Chrystusa przez Chrzest wprowadza nas na drogę, która wymaga później ciągłego nawracania się i ustawicznego dostosowania naszego codziennego postępowania do wymagań Ewangelii. W związku z tym powinien ciągle docierać do nas głos Jezusa Chrystusa – nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię! Gdybyśmy nie dosłyszeli tego głosu, stawalibyśmy się podobni do owego przewrotnego plemienia, które nie chciało przyjąć królestwa Bożego przepowiadanego przez samego Jezusa Chrystusa. – podkreślił arcybiskup senior.

- Nawrócenie jest nieustannym wysiłkiem moralnym, bo i zbawienie jest skutkiem życia moralnego zadanego człowiekowi. Aby się nawrócić trzeba zawrócić z każdej złej drogi, drogi grzechu, drogi objętości religijnej, drogi odrzucenia Boga i prawdy o Jego istnieniu i działaniu wśród nas. Nawrócenie to taki zwrot w życiu człowieka, kiedy człowiek nie tylko chce zerwać z grzechem, ale także zmienić całkowicie kierunek swojego patrzenia na świat, na drugiego człowieka, na samego siebie, ale przede wszystkim na Pana Boga. – zaznaczył kaznodzieja.

Liturgię zakończyła wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, za odmówienie której można uzyskać odpust zupełny.

Udostępnij
Galeria zdjęć