Autor: Archidiecezja Łódzka
Bp Marczak podczas liturgii stacyjnej o miłosierdziu

O miłosierdziu i wybaczeniu mówił Ksiądz Biskup Marek Marczak, który sprawował Mszę Św. w parafii pw. Św. Elżbiety Węgierskiej.

Dziś wierni pielgrzymujący do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych spotkali się w parafii pw. Św. Elżbiety Węgierskiej prowadzonej przez Ojców Bernardynów. Ksiądz Biskup na początku swojej homilii przypomniał historię powstania szkoły, parafii, a także przywołał postać bł. o. Pankiewicza. Odnosząc się do Ewangelii, w której Jezus opowiedział przypowieść o Panu i słudze, któremu został darowany dług, Ksiądz Biskup podkreślał jaki jest ogrom Bożego miłosierdzia i przebaczenia. „Słyszymy dziś przypowieść o wybaczeniu. Pan Jezus opowiada nam dziś przypowieść. Wzywa On nas do przebaczania innym ludziom, dlatego, że Pan Bóg przebacza nam nasze grzechy”- mówił duchowny.

W dalszej części Biskup Marek mówił o tym czyją postawę prezentuje sługa, który nie chce darować długu współsłudze. „To nasza ludzka sprawiedliwość i miłosierdzie. Ta nasz ludzka sprawiedliwość w której zawsze dochodzi miłość, ale obwarowana warunkami, a być może sprawiedliwość, która wymierzy grzech, zło drugiego człowieka wobec mnie”- wskazywał kaznodzieja jednocześnie dodając, że Pan Bóg przez swoje nieskończone miłosierdzie chce nas uczyć miłości miłosiernej wobec innych. „Nigdy Mu pewnie nie dorównamy i nie będziemy wybaczać, tak jak Bóg wybacza nam. On przebacza nam zawsze”- dodał Ksiądz Biskup.

Przed błogosławieństwem wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jutro Kościołem Stacyjnym będzie parafia Opatrzności Bożej.