Autor: Archidiecezja Łódzka
Bp Pękalski podczas liturgii stacyjnej o świętości

O świętości mówił w swojej homilii Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski, który przewodniczył Eucharystii w kolejnym kościele stacyjnym Archidiecezji Łódzkiej.

Dziś wierni pielgrzymujący do wielkopostnych Kościołów Stacyjnych spotkali się w parafii MB Różańcowej na Stokach, aby poprzez wsłuchiwanie się w Słowo Boże i rozważania biskupie lepiej przygotować się do Świąt zmartwychwstania Pańskiego.

W swoich rozważaniach Biskup Ireneusz mówił o świętości i wskazywał na Psalm 119. „Psalm ten stwierdza, że na drodze do świętości są ci, którzy słuchają Pana, których droga jest nieskalana, którzy postępują zgodnie z prawem Pańskim, którzy zachowują Boże upomnienia i szukają Go  całym sercem”- wskazywał duchowny.

Dalej Ksiądz Biskup mówił, że mamy być świętymi, a nimi jesteśmy zawsze, kiedy cieszymy się darem łaski uświęcającej. „Wszyscy drodzy bracia i siostry zgromadzeni w kolejnym kościele stacyjnym, jeśli jesteście w stanie łaski uświęcającej, jesteście świętymi. Łaska uświęcająca jest fundamentem świętości, gdyż dzięki niej trwamy w łączności z Bogiem”- mówił kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, aby otrzymać łaskę odpustu zupełnego. Jutro Wielkopostnym kościołem Stacyjnym będzie parafia pw. św. Elżbiety Węgierskiej.