W związku z Nadzwyczajnym Rokiem Jubileuszu Miłosierdzia, pp. Franciszek powołał do pełnienia posługi z całego świata. 76 spośród nich to polscy księża diecezjalni i zakonni a także greckokatoliccy, których listę oraz kontakt publikujemy na oficjalnej witrynie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji dla swobodnego korzystania z ich posługi.

Misjonarze Miłosierdzia otrzymali szczególne zadanie i do środowisk w których ludzie żyją z ogromnym obciążeniem nie mając już nadziei na pojednanie. Mają oni uobecniać odpowiedzialność Kościoła za bycie w świecie żywym znakiem miłości Ojca, matką miłującą wszystkich, łaskawą, cierpliwą, pełną miłosierdzia i dobroci względem synów odłączonych.

Dlatego z woli Ojca Świętego otrzymali w ciągu całego Roku Jubileuszowego z tzw. grzechów zarezerwowanych dla Stolicy

• profanacja Najświętszego Sakramentu
  • przemoc wobec Ojca Świętego
  • rozgrzeszenie wspólnika w grzechu przeciwko VI przykazaniu Dekalogu