Autor: ks. Jarosław Magierski
Papageno Team - duchowe wsparcie w Niedzielę Wytchnienia
W Kościele Katolickim IV Niedziela Wielkiego Postu nazywaną jest Niedzielą Laetare (Niedzielą Radości). Niewiele osób wie jednak, że ten dzień nazywany był także "Niedzielą Wytchnienia". Warto ten fakt podkreślić w kontekście modlitwy, która płynęła przed oblicze Boga we wspólnocie Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi.
Dzięki otwartości księdza kanonika Wiesława Kamińskiego, 19 marca br., w czasie wieczornej Eucharystii, Wszyscy, którym leży na sercu troska o drugiego człowieka, prosili o ulgę w cierpieniu i wytchnienie dla osób walczących z depresją; osób, które doświadczają myśli samobójczych lub podjęły próbę odebrania sobie życia. Symbolika tego dnia i towarzyszące jej teksty liturgiczne pomagały zebranym otwierać oczy serc i budzić wrażliwość na bliźnich, którzy tak bardzo potrzebują nie tylko profesjonalnej pomocy medycznej ale i świadomości, że są obecni wokół nich otwarci ludzie gotowi nieoceniająco towarzyszyć im w codziennym zmaganiu się z kryzysem. Wyrazem tego był budzący nadzieję gest. Po zakończonej Eucharystii dziesiątki osób zdecydowało się zaopiekować duchowo konkretnym, znanym z imienia, nastolatkiem/nastolatką borykającymi się z myślami samobójczymi.
Duszpasterstwo i strefa wsparcia Papageno Team dziękuje Wszystkim za potężny dar modlitwy, solidarność miłosierdzia i odwagę stawania się aniołami dobroci dla dzieci i młodzieży w kryzysie samobójczym.
Pamiętajmy - zapobieganie samobójstwom jest zadaniem dla nas Wszystkich!
Nie bój się prosić o wsparcie - kontakty pomocowe: