Autor: ks. Jarosław Magierski
Wyświetleń: 658
Samobójstwo w optyce katolickiej – książka o pomocy osobom w kryzysie samobójczym
Udostępnij
       Duszpasterstwo i strefa wsparcia Papageno Team poleca i zachęca do lektury nowości na rynku wydawniczym - książki "Samobójstwo w optyce katolickiej", której autorami są prof. A. Czabański i ks. prof. A. Pryba.
       Została ona napisana, aby rzeczowo ukazać problematykę samobójstwa w kontekście nauki Kościoła. Oprócz tego, jej ogromną wartością jest fakt, że napisano ją (jak wskazują Autorzy) z myślą o aktywizacji księży diecezjalnych, księży zakonnych, braci zakonnych, diakonów, kleryków, sióstr zakonnych do działań wpisanych w szeroko pojętą profilaktykę samobójstw. Widać w niej także wielkie obszary do zagospodarowania, jeśli chodzi o aktywizację osób świeckich działających w powiązaniu z duchownymi (katechetki, katecheci, wolontariusze parafialnych oddziałów Caritas, osoby zaangażowane w różne dzieła formacyjne: Equipes Notre-Dame, Akcja Katolicka, KSM itd.) Praca ta ukazuje możliwość zaangażowania się wielu chrześcijan w działania ratujące zagrożone ludzkie życie, tym bardziej, że wyraźnie widać, iż wokół nas zrodziła się ogromna potrzeba - zwłaszcza wobec dzieci i młodzieży, wsparcia ich sił psychicznych.
      Zachęcając do lektury tej książki liczymy, że zmobilizuje ona Czytelników do kreatywnego włączenia się w działania Papageno Team i zmotywuje do gorętszej modlitwy w intencji osób dotkniętych kryzysem samobójczym oraz ich bliskich.
Modlitwa za samobójców
(źródło: Czabański A., Pryba  A., Samobójstwo w optyce katolickiej, Poznań 2022)
Ojcze nas wszystkich, przyjmij do siebie tych, którzy targnęli się na swoje życie.
Tylko Ty wiesz, jakie napięcie i cierpienie pchnęło ich do tego czynu.
Pomóż mi lepiej zrozumieć załamanych i zrozpaczonych tego świata.
Niech nigdy nie szukają podobnego wyjścia z trudnej sytuacji.
Dopomóż mi także w znalezieniu zaufanego przyjaciela, któremu będę mógł powierzyć moje własne obawy i kłopoty.
Spraw, abym ja także mógł być takim przyjacielem dla wszystkich, którzy mnie potrzebują.
Amen.

zobacz także:
Udostępnij