Autor: ks. Jarosław Magierski
Wyświetleń: 1056
Papageno Team zaprasza do włączenia się w inicjatywę Pray4teens
Udostępnij

Duszpasterstwo i strefa wsparcia Papageno Team zaprasza Wszystkich do włączenia się w inicjatywę Pray4teens. Powstała ona w warszawskiej wspólnocie Palnik z ogromnej potrzeby wsparcia i modlitwy za nastolatków, którzy zmagają się z depresją i myślami samobójczymi.

PRAY4TEENS to inicjatywa adopcji duchowej nastolatków, którzy mierzą się z bólem samotności i pustki. Polega na modlitwie „jeden na jeden”, tzn. jeden konkretny człowiek modli się za jedną konkretną młodą osobę.

Zapraszamy Cię do włączenia się w to duchowe dzieło. Zapraszamy, byście stali się aniołami dobroci i wsparcia dla młodej osoby, która doświadcza w swoim życiu ogromnego kryzysu i często myśli o odebraniu sobie życia.

W tę inicjatywę możesz się włączyć w dwojaki sposób:

  1. Wejdź na stronę www.papagenoteam.com i wypełnij formularz kontaktowy wskazując, że chcesz włączyć się w dzieło Pray4teens. W odpowiedzi wyślemy Ci imię konkretnej osoby, która potrzebuje wsparcia i modlitwy.
  2. Wejdź na stronę www.pray4teens.org i kliknij w ikonkę „adoptuj duchowo nastolatka”

Pamiętajcie, że stając się duchowym opiekunami możecie skorzystać ze znanych ogólnie formuł, albo wstawiać się za wybranego nastolatka własnymi słowami. Wybierzcie formę odpowiednią do swojej duchowości. Możesz śpiewać, mówić, modlić się w ciszy, w domu, w kościele, w drodze do pracy. Sam albo w grupie. Uwielbiaj Boga i wołaj do Niego o otoczenie Twojego nastolatka opieką. Módl się również za jego rodzinę i środowisko, w którym przebywa. Jeśli zechcecie możecie tez poprosić Papageno Team o słowa konkretnej modlitwy wstawienniczej. Z radością wyślemy tekst ufając, że Wasza modlitwa będzie rodziła błogosławione owoce zwycięstwa życia nad śmiercią.

A jeżeli to Ty sam/sama szukasz pomocy, nie chce Ci się żyć, nikt Cię nie rozumie, masz poczucie, że wszyscy Cię zawiedli, masz dość, nie widzisz żadnej nadziei, miewasz myśli samobójcze…. Jesteśmy, aby Cię wesprzeć: [email protected]

Udostępnij