Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1478
Arena Młodych 2024 już w najbliższy piątek!
Udostępnij

Już w najbliższy piątek tj. 16 lutego br. w łódzkiej Atlas Arenie - odbędzie się kolejne spotkanie ewangelizacyjne „Arena Młodych”, na które zaproszeni są uczniowie szkół ponadpodstawowych. Tegoroczna Arena Młodych to czas trzydniowych rekolekcji wielkopostnych, które odbywać się będą: w szkołach - 14 lutego br. w środę popielcową, w regionach – 15 lutego w czwartek po Popielcu oraz w łódzkiej Atlas Arenie.

Tematem przewodnim tegorocznej Areny Młodych jest nadzieja. Temat nadziei został zaczerpnięty z haseł na Światowe Dni Młodzieży obchodzone w wymiarze diecezjalnym w 2023 oraz 2024 roku, które brzmiały odpowiednio "Radując się w nadziei" (por. Rz 12, 12) oraz "Ci, którzy pokładają nadzieję w Panu, pobiegną i nie będą zmęczeni" (por. Iz 40, 31), a także z hasła Roku Jubileuszowego 2025 „Pielgrzymi nadziei”.

14 lutego - w środę popielcową spotkania w ramach Areny Młodych odbędą się w szkołach. Do ich przeprowadzenia zostali zaproszeni katecheci. Pierwszego dnia młodzi będą zaproszeni do zobaczenia siebie jako człowieka sparaliżowanego – ze słabościami, ale kochanego przez Jezusa niezależnie od wszystkiego

15 lutego – w czwartek po Popielcu spotkania odbędą się  w regionach. Drugiego dnia uczestnicy zaproszeni będą do odnalezienia siebie w roli jednego z czwórki ludzi, którzy dzięki swojej determinacji umożliwili spotkanie paralityka z Jezusem. Młodzi zaproszeni będą do podjęcia refleksji nad swoją relacją wobec bliźniego. Czwartek będzie dniem spowiedzi, a także w czasie trwania spotkań będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

Zwieńczeniem tegorocznej Areny Młodych będzie wspólny czas 16 lutego br. W piątek do Atlas Areny zjedzie się młodzież z całej Archidiecezji, by wspólnie w ramach swoich rekolekcji spotkać się na modlitwie, refleksji biblijnej i wysłuchać konferencji. Ramowy plan piątkowego spotkania można znaleźć tutaj.

Każdy kto chciałby jeszcze uczestniczyć w tegorocznej Arenie Młodych może to uczynić zgłaszając chęć udziału u swojego nauczyciela lub katechety, którzy przesyłają do organizatorów zgłoszenie drogą elektroniczną z wykorzystaniem formularza dostępnego na stronie internetowej Areny Młodych.

Młodzież nie ponosi żadnych kosztów związanych z wejściem na „Arenę Młodych”. Całą organizacją dotyczącą przyjmowania i zapisów zajmuje się Wydział Katechetyczny: www.katecheza.lodz.pl.

Młodzież zapraszamy także do współtworzenia Areny Młodych! Szczegóły dot. możliwości zaangażowania się (np. wolontariat, taniec czy śpiew) znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia:  www.arenamlodych.pl.

Arena Młodych, której pomysłodawcą jest arcybiskup Ryś to coroczne - największe - spotkanie ewangelizacyjne dla młodych organizowane od  2018 roku w Archidiecezji Łódzkiej.


Tak wyglądała ARENA MŁODYCH w ubiegłych latach: 

2023

2022

2021

2020

2019

2018

 

Udostępnij