Autor: Julia Saganiak/Niedziela Łódzka
Powstań z popiołu | Rekolekcje dla młodzieży w parafii Chrystusa Króla

- Zrób ten krok! Powstań z popiołu. Daj sobie szansę, żeby Chrystus wziął cię za rękę i podniósł cię. Daj sobie szansę, aby z tego popiołu cię obmył, przywrócił ci życie, przypomniał, że jesteś piękny i wiele dobrych rzeczy może się wydarzyć, a On będzie ciebie prowadził – mówił ks. Karol Skowroński podczas drugiego dnia rekolekcji wielkopostnych dla szkół ponadpodstawowych.

W archidiecezji łódzkiej trwa drugi dzień rekolekcji wielkopostnych dla szkół ponadpodstawowych w ramach „Areny Młodych”. Dzisiaj do trzech łódzkich parafii przybywali uczniowie, aby skupiając się na temacie pojednania, móc jeszcze lepiej przygotowywać się misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

Do parafii Chrystusa Króla na Retkini przybyło niemal 200 uczniów, a spotkanie poprowadził ks. Karol Skowroński, wikariusz retkińskiej parafii. - Jest jeden warunek, który trzeba wypełnić. Mianowicie, nie możesz zatrzymać się na tym popiele, musisz to Bogu oddać, musisz zrobić krok, odważyć się zrobić krok do przodu, bo tylko wtedy jest miejsce, wtedy jest możliwość przyjęcia czegoś ważnego. Może w twoim życiu też wydarzyło się coś złego, coś, co przyniosło popiół, zrujnowało relacje, przyniosło grzech, może odeszły chęci do życia, odeszła wiara, zaufanie, pewność siebie. Chcę powiedzieć wam, że jest nadzieja! Możesz iść dalej. Zrób ten krok! Powstań z popiołu. Daj sobie szansę, żeby Chrystus wziął cię za rękę i podniósł cię. Daj sobie szansę, aby z tego popiołu cię obmył, przywrócił ci życie, przypomniał, że jesteś piękny i wiele dobrych rzeczy może się wydarzyć i on będzie ciebie prowadził – mówił ks. Skowroński.

Po krótkim wprowadzeniu i przypomnieniu zagadnień podjętych pierwszego dnia rekolekcji, duchowny powiedział o marzeniach i stracie, których doświadcza każdy człowiek. Podkreślił, że każdy z nas może mieć marzenia i spełniać je, ale pośród tego nie brakuje także i tych momentów, które przynoszą wiele smutku i żalu, powodując, że człowiek tarci sens życia i odchodzi od Kościoła. W odniesieniu do tych zagadnień przeczytano fragment Księgi Hioba, której główny bohater stracił wszystko, co wcześniej otrzymał. Ks. Skowroński wyjaśnił, że każdy z nas może odnaleźć się w tej historii. Jednocześnie każda strata może przynieść coś nowego, Pan Bóg ma moc oczyszczenia z grzechu i ofiarowania nowego życia.

Kolejną częścią spotkania był sakrament pokuty oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Uczniowie mieli także możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

Jutro trzeci i ostatni dzień rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży, który odbędzie się w Start Arenie o godz. 9.