Metropolita łódzki podsumowuje Arenę Młodych 2022

Zakończyła się Arena Młodych 2022 – dwudniowe, największe spotkanie ewangelizacyjne dla młodych z Archidiecezji Łódzkiej. O tym, czym była tegoroczna Arena, który moment spotkania był najbardziej poruszający oraz o tym, czy będzie kontynuacja tego dzieła opowiada pomysłodawca i organizator Areny – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

– W pierwszym dniu – była to modlitwa adoracji. Miałem takie poczucie, że Duch Święty prowadzi ten moment. Natomiast dzisiaj, ta posługa sakramentem pokuty i to zakończenie, gdy duża liczba młodych podchodzi po błogosławieństwo, to znaczy, że jest w nich ważne pragnienie ruchu w kierunku Pana Jezusa, a że to nie może być na ten moment ruch sakramentalny, nie nam oceniać. Każdy z tych młodych ma swoją historię i konteksty w jakich żyją, a nie są one najłatwiejsze. Ale to jest przejmujące, kiedy w  młodym człowieku jest trudność, która go nie puszcza do sakramentów, to jest to poważny temat. Dobrze jest o tym wiedzieć. – podkreśla pomysłodawca Areny.