Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1835
Trwają przygotowania do Areny Młodych 2023
Udostępnij

Trwają przygotowania do tegorocznej Areny Młodych. Wczoraj i dziś w przed południem w Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie dla katechetów - świeckich i duchownych - którzy włączeni są w tegoroczne diecezjalne rekolekcje dla młodych szkół średnich.

W tym roku - po raz pierwszy – rekolekcje dla młodzieży będą miały trzy odsłony: w szkole, w parafii i w łódzkiej Sport Arenie.

  • 22 lutego - w Środę Popielcową odbędą się spotkania w szkołach w ramach których, młodzi zostaną wprowadzeni poprzez symbolikę popiołu w tematykę Wielkiego Postu i tegorocznej Areny Młodych. Spotkania w szkołach przeprowadzą katecheci.
  • W czwartek 23 lutego – w drugi dzień rekolekcji dla młodych – odbędą się spotkania w regionach (dekanatach) – w wybranym wcześniej kościele, w którym będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
  • Uwieńczeniem trzydniowych ćwiczeń duchowych dla młodych będzie piątkowe (24 lutego) spotkanie w łódzkiej Sport Arenie, gdzie – podobnie jak w latach ubiegłych - odbędzie się spotkanie młodych z całej diecezji, w czasie którego młodzi będą słuchać Słowa Bożego, konferencji oraz wspólnie się modlić.

Każdy kto chciałby uczestniczyć w tegorocznej Arenie Młodych może to uczynić zgłaszając chęć udziału u swojego nauczyciela lub katechety, którzy przesyłają do organizatorów zgłoszenie drogą elektroniczną z wykorzystaniem formularza dostępnego na stronie internetowej Areny Młodych.

Młodzież nie ponosi żadnych kosztów związanych z wejściem na „Arenę Młodych”. Całą organizacją dotyczącą przyjmowania i zapisów zajmuje się Wydział Katechetyczny: http://www.katecheza.lodz.pl.

Pomysłodawcą „ARENY MŁODYCH” jest ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który poprzez ten rodzaj wyjścia do młodych pragnie poruszyć ich serca, a poprzez to odnowić ich relację z Bogiem i Kościołem.


zobacz także: 

2022

2021

2020

2019

2018

Udostępnij