Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 2584
Taniec, muzyka i śpiew na Arenie Młodych
Udostępnij

Tańcem, muzyką i śpiewem można uwielbiać Boga - dowód tego dali animujący spotkania dla gimnazjalistów i licealistów, diakonia muzyczna, diakonia śpiewu oraz diakonia tańca, które działają przy jezuickiej wspólnocie Mocni w Duchu.

IMG_7022

IMG_7024

- Podczas dzisiejszego spotkania będziemy tańczyć do piosenek, które zaśpiewają Mocni w Duchu wraz z chórem. Poprowadzimy fitness, aby rozruszać obecną tu młodzież oraz będziemy ewangelizować flagami. – mówi Magdalena Pastusiak. - W sumie na arenie zatańczy nas około 60 osób. – dodaje.

aren1IMG_0677 aren1IMG_0691

- Dla mnie dzisiejsza posługa jest wyjątkowym wydarzeniem. Ta duża ilość młodych, którzy widzą, że inni młodzi mogą świadczyć o wierze w Boga, to coś niesamowitego. Jednym słowem cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć, być tego częścią, i że grając na perkusji mogę uwielbiać Boga. – tłumaczy Adam Zgrajka – perkusista zespołu Mocni w Duchu.

aren1IMG_0603

- Chór, który jest tutaj na scenie, to młodzież, która na co dzień uczy się w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych muzycznych, ale także nie muzycznych. Nad całością pieczę trzyma zespół Monic w Duchu. – mówi Izabela Woropaj.

aren1IMG_0849

Jak podkreślają zgodnie uczestniczący w Arenie Młodych, muzyka, która odbiegała swoim stylem od tej, jaką można usłyszeć kościołach podczas Mszy świętych, nadała szczególnego charakteru temu spotkaniu. Zaś dla wielu zaskoczeniem stał się taniec, którym to, jak tłumaczyli organizatorzy spotkania, można uwielbiać Boga.

Udostępnij