Już jutro Arena Młodych - największe wydarzenie ewangelizacyjne dla młodzieży!

Już jutro – tj. 30 i 31 marca br. - w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane "ARENA MŁODYCH". Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych zgromadzi ono tysiące uczniów szkół podstawowych (klasy 7 - 8) i ponadpodstawowych, którzy w ramach swoich rekolekcji wielkopostnych, będą mieli okazję spotkać się wspólnie na modlitwie, refleksji biblijnej, wysłuchać konferencji i świadectwa, ale także odnowić swoją wiarę w Chrystusa obecnego w Słowie Bożym i  Najświętszym Sakramencie.

Pomysłodawcą „ARENY MŁODYCH” jest ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który poprzez ten rodzaj wyjścia do młodych pragnie poruszyć ich serca, a poprzez to odnowić ich relację z Bogiem i Kościołem.

zobacz także: Arena Młodych

Podczas tegorocznej Areny Młodych swoim świadectwem życia, miłości i relacji z Bogiem i ludźmi podzieli się Dobromir Mak Makowski - mąż, tata czwórki dzieci, nauczyciel Wychowania Fizycznego oraz magister Pedagogiki Resocjalizacyjnej. Jest pomysłodawcą projektu RAPPEDAGOGIA, który od 2011 roku objechał ponad 900 szkół, domów dziecka, aresztów śledczych, więzień, ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych w Polsce, jak i za granicą: Francja, Anglia, Szwecja, Niemcy, Kanada, USA. Ponadto jest założycielem fundacji „Rampa”, która w Pabianicach w województwie łódzkim prowadzi szereg zadań o charakterze profilaktycznym: streetworking, świetlica środowiskowa, punkt konsultacyjny i psychologiczny dla osób uzależnionych, zajęcia sportowe – Boks, ośrodek dla osób uzależnionych i wykluczonych społecznie, a także hostel dla osób które ukończyły terapię.