Autor: Natalia Tarnowska
Wyświetleń: 2461
Arena Młodych 2023 – już 24 lutego w Sport Arenie!
Udostępnij

W pierwszy piątek Wielkiego Postu - 24 lutego br. w łódzkiej Sport Arenie - odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Arena Młodych”, na które zaproszeni są uczniowie szkół ponadpodstawowych. Tegoroczna Arena Młodych to czas rekolekcji wielkopostnych przez trzy kolejne dni: spotkania w szkołach 22 lutego br. w środę popielcową, w regionach w czwartek po Popielcu oraz w piątek w Sport Arenie w Łodzi.

W środę popielcową spotkania w ramach Areny Młodych odbędą się w szkołach. Do ich przeprowadzenia zostali zaproszeni katecheci. Dzień ten skupiony będzie wokół symboliki popiołu.

Czwartek po Popielcu - 23 lutego br. - to dzień spotkań w regionach. Uczestnicy tego dnia zaproszeni będą do refleksji nad nieodwracalnością pewnych decyzji i ich konsekwencjami, a także nad potrzebą relacji. To dzień z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz modlitwy wstawienniczej.

Zwieńczeniem tegorocznej Areny Młodych będzie wspólny czas 24 lutego br. W piątek do Sport Areny zjedzie się młodzież z całej Archidiecezji, by wspólnie w ramach swoich rekolekcji spotkać się na modlitwie, refleksji biblijnej i wysłuchać konferencji. Ramowy plan piątkowego spotkania można znaleźć tutaj.

Każdy kto chciałby uczestniczyć w tegorocznej Arenie Młodych może to uczynić zgłaszając chęć udziału u swojego nauczyciela lub katechety, którzy przesyłają do organizatorów zgłoszenie drogą elektroniczną z wykorzystaniem formularza dostępnego na stronie internetowej Areny Młodych.

Zgłoszenia dla szkół – kliknij!

Młodzież nie ponosi żadnych kosztów związanych z wejściem na „Arenę Młodych”. Całą organizacją dotyczącą przyjmowania i zapisów zajmuje się Wydział Katechetyczny: http://www.katecheza.lodz.pl.

zobacz także: Arena Młodych 2023 na Facebook’u

Młodzież zapraszamy także do współtworzenia Areny Młodych! Szczegóły dot. możliwości zaangażowania się (np. wolontariat, taniec czy śpiew) znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia: www.arenamlodych.pl.

Udostępnij