Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 962
Serce, do którego można wejść – dekoracja Areny Młodych
Udostępnij

Każdy wchodzący do łódzkiej Atlas Areny bez problemu był w stanie zobaczyć dużą przestrzenną instalację w  kolorze białym, która znajdowała się na płycie hali widowiskowej. Instalacja, w której umiejscowiona została  4.6 metrowa monstrancja miała kształt serca i nawiązywała do tematyki poruszanej w czasie spotkania.

- Zależało nam na tym, aby przygotować serce, do którego każdy z młodych ludzi będzie mógł wejść. – tłumaczy Paweł  Grygowski.  – Nie było to proste, gdyż w tak wielkiej przestrzeni każda wielkość będzie się wydawała zbyt mała, ale sądzę, że udało nam się sprostać temu zadaniu. – dodaje plastyk.

W sercu znajdowała się jedyna w swoim rodzaju, wykonana z drewna, monstrancja, której wysokość to 4.6 metra. W sercu monstrancji zaś okrągły otwór o średnicy 30 cm. na Melchizedek, w którym wystawiona zostanie konsekrowana Hostia.

U stóp monstrancji została ustawiona instalacja wykonana z przeźroczystej plexi, która kształtem przypomina studnię, przy której – Jezus spotkał i rozmawiał z Samarytanką. W czasie trwania spotkania młodzi podchodzili do „biblijnej studni” aby wrzucić tam swoje pragnienia.

Udostępnij