Autor: ks. Paweł Kłys/ Foto - ks. Hubert Kempiński
Wyświetleń: 676
Łódzkie Misjonarki Miłości odnowiły swoje śluby zakonne
Udostępnij

Według zwyczaju zakonnego w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Siostry ze zgromadzenia Misjonarek Miłości – założonego przez świętą Matkę Teresę z Kalkuty - odnawiają swoją profesję zakonną.

Dziś rano – w kaplicy zakonnej łódzkiego domu Sióstr Misjonarek Miłości - odbyło się nabożeństwo, któremu przewodniczył ksiądz biskup Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. W czasie porannej modlitwy Siostry odnowiły swoje śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w zgromadzeniu Misjonarek Miłości oraz – co wyróżnia to zgromadzenie – ślub związany z tym, że całym sercem będą pełnić bezinteresowną służbę najbiedniejszym z biednych.

Zgromadzenie Misjonarek Miłości swój początek wiąże z dniem  7 października 1950 r., kiedy to arcybiskup Kalkuty Ferdinand Périer S.J. wydał dekret powołujący do życia zgromadzenie Misjonarek Miłości na prawach diecezjalnych. Od tego czasu zgromadzenie podlegało biskupowi diecezji, na terenie której się znajdowało.

Już 1 lutego 1965 r. papież Paweł VI nadał zgromadzeniu status prawa pontyfikalnego – odtąd zgromadzenie podlegało bezpośrednio papieżowi.

Początkowo siostry pracowały w slumsach Kalkuty, potem Matka Teresa na zaproszenie innych biskupów zakładała domy w innych rejonach Indii, potem Azji. Obecnie około 4000 sióstr posługuje najbiedniejszym z biednych w różnych krajach na całym świecie.

Do Łodzi pierwsze Misjonarki Miłości przybyły w lipcu 2003 roku i rozpoczęły swą posługę wśród najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta. Obecnie klasztor sióstr znajduje się przy ul. Andrzeja Struga 90A. Siostry prowadzą tam kaplicę, jadłodajnię, oraz miejsce tymczasowego pobytu dla najbardziej potrzebujących. W łódzkim domu mieszka siedem sióstr z różnych stron świata.

Udostępnij