Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1413
Bp Marczak podczas Admissio: żeby pójść za Jezusem trzeba wykonać jakiś krok w Jego kierunku!
Udostępnij

-  Żeby pójść za Jezusem trzeba wykonać jakiś krok w Jego kierunku, to jest nasz ludzki przyczynek, nasza współpraca, z Nim. Potem – jest powołanie każdego spośród nas, którzy doświadczyli tego wezwania do specjalnej misji do oddania siebie Bogu. Do misji, którą On nam wyznaczył. Potem jest zawiązywanie wspólnoty z innymi i Jezusem, i bycie Jego uczniem. Dopiero wtedy Jezus ze swoją boską wiedzą wybiera i posyła. - mówił biskup Marek marczak  podczas przyjęcia alumna Seminarium Redemptoris Mater w Łodzi do grona kandydatów do święceń.

14 lutego, w liturgiczne wspomnienie św. Cyryla i św. Metodego, odbył się obrzęd kandydatury do Święceń Diakonatu i Prezbiteratu. Mszy świętej w łódzkiej katedrze przewodniczył ksiądz biskup Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

- Bardzo cieszymy się, z obecności pośród nas księdza biskupa Marka i dziękujemy, że dziś – podczas tej liturgii – do grona kandydatów do święceń zostanie włączony nasz brat Sławomir.  - mówił na wstępie ks. Michał Jaworski, rektor Seminarium Redemptoris Mater w Łodzi.

Podczas homilii biskup Marek powiedział między innymi - dzisiejsza Ewangelia – wybrana na dzień święta świętych Cyryla i Metodgo - to jest fragment, który mówi o Jezusie, który posyła apostołów po dwóch – to znaczy zawsze dba o to, żeby zawsze byli we wspólnocie. Nigdy nie jesteśmy sami, nawet po ludzku zawsze jest obok ktoś, kto jest też posłany przez Jezusa. Nawet jeśli po ludzku mogę odczuwać jakieś trudności, to On zawsze mi kogoś postawi obok, kto będzie mnie wspierał. – podkreślił kaznodzieja.

Zwracając się do kandydata do święceń biskup Marczak powiedział - księże Sławku pewnie wiesz, co chcesz zrobić, tak jak przywołałeś słowa kogoś, kto przed Mszą zadał ci to pytanie: tak wiesz co robisz? Nie wiesz, co cię spotka, ale wiesz co robisz! Dzisiaj Pan Bóg Ci mówi, że to, że ciebie posłał, oznacza, że przyjął On twoją przyjaźń, i widzi, że Go wybrałeś, i że chcesz za Nim chodzić. On widzi to, że jesteś w głębokiej wspólnocie z Nim, i że masz głębokie otwarte serce, żeby posłuchać Jego głosu i pójść dokąd cię pośle, i choć nie wiesz co cię spotka, chcesz iść dokąd cię posyła! – zakończył hierarcha.

Po homilii kleryk Seminarium Redemptoris Mater  wyraził swoją gotowość do przyjęcia w przyszłości Święceń Diakonatu i Prezbiteratu.

Międzynarodowe Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater pod patronatem Najświętszej Maryi Panny Redemptoris Mater, Patrona Archidiecezji Łódzkiej św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, czterech Ewangelistów i świętego Anterosa papieża, męczennika zostało powołane do istnienia dekretem arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia w święto św. Mateusza ewangelisty tj. 21 września 2019 r. Na urząd rektora tegoż seminarium powołany został ks. Michał Jaworski. Aktualnie w łódzkim seminarium Redemptoris Mater studiuje 6 alumnów – czterech Polaków, jeden Włoch i jeden Amerykanin oraz 2 alumnów przebywających na praktyce misyjnej.


zobacz także:

 

Udostępnij
Galeria zdjęć