Autor: Antoni Zalewski
Droga Światła z Arcybiskupem Grzegorzem | Wielkanoc 2020 #5

„Jezu Chryste Zmartwychwstały, dziękujemy Ci za pewność, która jest w nas pewnością wiary. Pewnością zbudowaną na Tobie, nigdy na nas samych. Jak dobrze jest oprzeć się na Tobie, a jak głupio jest opierać się na sobie. Ty jesteś źródłem dobra w naszym życiu. Z Ciebie rodzi się w nas pewność wiary. Stajemy z dziękczynienie za wiarę, którą odkrywamy w sobie i chcemy w tej wierze z Tobą się teraz spotkać”-mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w modlitwie na rozpoczęcie Drogi Światła.

Już po raz piąty – w piątek 15 maja – Metropolita Łódzki przewodniczył nabożeństwu Drogi Światła, które wraz z rektorem i z klerykami z Seminarium Redemptoris Mater celebrował w swojej domowej kaplicy.

W Okresie Wielkanocnym w każdy piątek wierni zachęceni przez Kościół do celebracji Drogi Światła. Jest to nabożeństwo podczas którego rozważa się – podobnie jak w czasie wielkopostnej Drogi Krzyżowej – 14 stacji w czasie których Zmartwychwstały Pan spotyka się z Marią Magdaleną, Piotrem i Janem, uczniami idącymi do Emaus oraz Maryją oczekującą wraz z gronem dwunastu Zesłania Ducha Świętego.