Autor: ks. Tomasz Grzejdziak
Wyświetleń: 383
Koncert w Parafii Ksawerów ku czci św. Cecylii
Udostępnij

W niedzielę 20 listopada 2022 r. o godz. 16:00 odbył się w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie koncert ku czci świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej.

W naszej ksawerowskiej parafii od 1999 r. odbywają się piękne koncerty ku czci św. Cecylii. W ostatnią niedzielę podziwialiśmy występy Jezusowych Promyczków – najmłodszych artystów, Scholę Jezusowe Promyki oraz Zespół Estrellas. Na dzień dzisiejszy stan scholii Jezusowe Promyczki  wynosi 47 osób, Jezusowe Promyki  77 osób, oraz zespołu Estrellas 20 osób.

W dzisiejszym koncercie wystąpiły  dzieci i młodzież  w liczbie ponad 100 osób. Schole i zespół to grupy otwarte przyjmujące nowych kandydatów, pragnących chwalić Boga śpiewem i tańcem. Nasi artyści byli pięknie ubrani w błękitno – żółte tuniki z kolorowymi nutkami a w swych rączkach miały serduszka symbolizujące ich miłość do Pana Jezusa, radosne złociste kapelusze i roześmiane buzie  dzieci ożywiły nasze dusze i ciała. Zespół Estrellas zaś wystąpił w białych albach. Za chwilę zabrzmiały przeróżne piosenki bardzo rytmiczne i radosne, z ruchem i z gestami w takt melodii, te dobrze już nam znane i  te nowe, porywające pięknem melodii i słów.

W to jesienne niedzielne popołudnie, piękny radosny oraz wdzięczny śpiew rozbrzmiewał w naszym ksawerowskim kościele ku chwale Boga, Matki Najświętszej i świętej Cecylii.

Udostępnij