Autor: Wydział Duszpasterstwa Rodzin
Wyświetleń: 320
Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego - rozpoczyna rekrutację!
Udostępnij
Serdecznie zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Studium Życia Rodzinnego (DSŻR) organizowanym przez Duszpasterstwo Rodzin przy współpracy z Instytutem Teologicznym w Łodzi.
Podstawowym celem DSŻR jest przygotowanie osób świeckich i duchownych do niesienia pomocy małżeństwom, rodzinom i osobom indywidualnym przez pogłębioną refleksję naukową nad zagadnieniami związanymi z małżeństwem i rodziną. Wykłady prowadzone przez specjalistów obejmują zagadnienia z zakresu teologii małżeństwa i rodziny, antropologii, psychologii, pedagogiki, seksuologii, socjologii, fizjologii i duszpasterstwa.
Zapraszamy do udziału w Studium osoby wierzące, które pragną pogłębić swoją wiedzę na temat małżeństwa i rodziny, w świetle nauczania Kościoła Katolickiego. Szczególnie gorąco zapraszamy wszystkich posiadających wolę apostolskiego zaangażowania i pragnących posługiwać w Duszpasterstwie Rodzin na szczeblu parafialnym (prowadzenie katechezy przedmałżeńskiej i spotkań dla małżonków oraz parafialnego poradnictwa rodzinnego).
Studium będzie prowadzone w formie hybrydowej (spotkania stacjonarne i online).
Studium trwa 2 semestry, 120 godzin wykładowych. Zapisy do 30 września 2024 roku. Więcej szczegółów na www.duszpasterstworodzinlodz.pl
Udostępnij