Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 831
Już jutro rozpocznie się Nowenna Szkaplerzna u łódzkich Karmelitanek Bosych
Udostępnij

Jest już tradycją, że na 9 dni przed dniem 16 lipca w kościele Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi odbywa się nowenna przygotowująca do uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel.

W tym roku nowenna rozpocznie się w niedzielę 7 lipca br. podczas Mszy świętej o godz. 18:00, której przewodniczyć będzie, homilię wygłosi i nowennę poprowadzi o. Kazimierz Morawski Karmelita Bosy z Białorusi.

- Każdego dnia po Mszy świętej będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy do Matki Bożej połączone z odczytaniem próśb zanoszonych do Pana Boga przez przyczynę Matki Bożej z Góry Karmel. - mówi Matka Maria Magdalena od Jezusa Zmartwychwstałego.

Zwieńczeniem Nowenny będzie odpust ku czci Matki Boskiej Szkaplerznej, który obchodzić będziemy we wtorek 16 lipca br. Sumie odpustowej celebrowanej o  godz. 12:00 przewodniczyć będzie ksiądz biskup Ireneusz Pękalski - biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. W tym dniu Msze święte w kościele przyklasztornym celebrowane będą jeszcze o godzinie: 8:00 i 18:00.

Jak informuje Matka Przeorysza łódzkiego klasztoru karmelitańskiego - podczas wszystkich Mszy świętych odpustowych ku czci Matki Bożej Szkaplerznej będzie możliwość przyjęcia Szaty Maryi - Szkaplerza Świętego. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. - zachęca Matka Maria Magdalena.

Od siedmiu wieków w powszechnym użyciu jest SZKAPLERZ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI DZIEWICY Z GÓRY KARMEL. Jest to znak przyjęty przez Zakon Karmelitański i zatwierdzony przez Kościół jako zewnętrzny wyraz Macierzyńskiej Miłości Maryi do nas, oraz naszego, synowskiego przyjęcia tej Miłości i jej odwzajemnienia.

Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi mieści się przy ul. Św. Teresy 6. Karmelitanki Bose są obecne w Łodzi od 1928 roku. Zgromadzenie ma charyzmat kontemplacyjny tzn. zamknięty, stąd utrzymuje się z własnej pracy i ofiar składanych przez wiernych. Każdy, kto chciałby prosić Siostry o modlitwę lub wspomóc je swoim darem serca, może to uczynić osobiście lub kierując korespondencję na adres:

Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych
św. Teresy od Dzieciątka Jezus 6
91-348 Łódź
Tel. 42 657-79-52
e-mail: [email protected]

Udostępnij