Autor: ks. Paweł Kłys/ Foto: Jakub Sontag
Wyświetleń: 322
Przekazano 5 tys. dolarów na stypendia dla małych Libańczyków od Kościoła Łódzkiego!
Udostępnij

Caritas Archidiecezji Łódzkiej to nie tylko działalność lokalna dotycząca pomocy charytatywnej mieszkańcom Archidiecezji Łódzkiej, ale to również pomoc misyjna, która przy współpracy z Domem Wschodnim sięga Syrii i Libanu, gdzie młodzi ludzie dzięki pomocy katolików z Archidiecezji Łódzkiej mogą uczyć się i zdobywać wykształcenie.

W pierwszych dniach wakacji przedstawiciele Caritas AŁ i Domu Wschodniego udali się z wizytą do Libanu, aby wesprzeć potrzebujących młodych Libańczyków. - Wizytą w Syrii i w Libanie domknęliśmy coś, co udało się wspólnie uzyskać podczas II Dnia Wspólnoty Kościoła Łódzkiego, który miał miejsce 15 czerwca br. Podczas Mszy świętej zbierana była taca  - nasze datki - na stypendia szkolne dla dzieci chrześcijan z południa Libanu. Żyją oni w bardzo trudnych warunkach i próbują utrzymać swoje wspólnoty. – tłumaczy Tomasz Kopytowski z łódzkiej Caritas.

Apel kardynała Rysia, Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz Domu Wschodniego spotkał się z konkretnym odzewem uczestników Dnia Wspólnoty Kościoła Łódzkiego, gdyż podczas liturgii zebrano kwotę o równowartości 5 tys. dolarów.

- Zebraną kwotę udało się nam przełożyć na 26 rocznych stypendiów dla małych Libańczyków. Pojechaliśmy z tymi pieniędzmi i z zakupionymi przyborami szkolnymi do wioski Kfur na południu Libanu, w której dzieci mieszkają i uczą się, by przekazać środki finansowe i wyprawki szkolne. – podkreśla dyrektor Caritas.

Przedstawiciel Caritas przekazuje podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w stypendialne dzieło dla najmłodszych mieszkańców wioski Kfur i dołożyli swój dar serca podczas II Dnia Wspólnoty Kościoła Łódzkiego. – Oni są naprawdę bardzo wdzięczni nie tylko za pieniądze, bo to w końcu tylko pieniądze, dużo ważniejsza jest dla nich myśl, że są daleko w Polsce ludzie, którzy wiedzą o ich losie, którzy pamiętają, i którzy myślą o nich, którzy modlą się o to, by mogli te korzenie chrześcijaństwa, które na tamtych ziemiach  są od 2 tys. lat pielęgnować , by to drzewo chrześcijaństwa mogło wzrastać i rozkwitać. Wszystkim bardzo dziękuję za okazaną pomoc. – mówi Kopytowski.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej wraz z Domem Wschodnim już od kilku lat pomaga najmłodszym na Bliskim Wschodzie finansując ich edukację w ramach Programu Pierwszy Krok. Celem „Pierwszego Kroku” jest bezpośrednie finansowe wsparcie edukacji dzieci w Aleppo w Syrii i w Bejrucie w Libanie. Aktualnie pod opieką Programu Pierwszy Krok jest blisko 500 dzieci.

Dołącz do programu „Pierwszy Krok” i wspieraj z nami edukację dzieci w Libanie i w Syrii: https://pierwszykrok.domwschodni.pl/
Możesz też zasilać Skarbonkę programu „pierwszy Krok”, przekazując darowiznę na rachunek:
Caritas Archidiecezji Łódzkiej
90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
Bank Pekao S.A. V O/Łódź
nr konta: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077
EURO: 05 1240 1545 1978 0000 1165 5181
USD: 13 1240 1545 1787 0000 1165 5178
SWIFT: PKOPPLPW
Udostępnij