Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 350
Ekumeniczna Droga Światła na ulicach Łodzi już dziś!
Udostępnij

Już po raz 7 – w piątek 10 maja br. - ulicami Łodzi przejdzie Ekumeniczna Droga Światła przygotowana przez Archidiecezję Łódzką i łódzki oddział Polskiej Rady Ekumenicznej.

W czasie drogi uczestnicy zatrzymają się 14 razy i wysłuchają fragmenty Biblii opowiadające o Chrystusie Zmartwychwstałym, a komentarz do perykop ewangelicznych wygłoszą duchowni różnych wyznań chrześcijańskich oraz Kościoła katolickiego.

Nabożeństwo rozpocznie się  o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym (ul. Radwańska 37) i przejdzie ulicą Radwańską do ul. Piotrkowskiej do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (ul. Piotrkowska 279/283). Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

Nabożeństwo Drogi Światła powstało we Włoszech w 1988 roku na podstawie fresków z katakumb św. Kaliksta w Rzymie, które przedstawiały zmartwychwstanie Jezusa przechodzącego z ciemności do światła. W 2002 roku nabożeństwo zostało oficjalnie zatwierdzone przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, i jest odprawiane w parafiach na całym świecie. Łódzka Ekumeniczna Droga Światła po raz pierwszy odbyła się w kwietniu 2018 roku i celebrowana jest rok rocznie w okresie paschalnym.

zobacz także:

Udostępnij