Autor: Archidiecezja Łódzka
IV Łódzka Ekumeniczna Droga Światła

Już po raz czwarty w Archidiecezji Łódzkiej odbyła się Ekumeniczna Droga Światła. Także i w tym roku z racji trwania pandemii wierni nie wyszli na ulicę Łodzi, ale modlitwa miała miejsce w Kościele Chrześcijan Baptystów przy ul. Nawrot 27.

W Zborze spotkali się duchowni Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Kościołów zrzeszonych w łódzkim oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej. Wierni łączyli się dzięki transmisji na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.

Nabożeństwo rozpoczął ks. Wakula z Kościoła Chrześcijan Baptystów. "Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa jest głównym tematem i mottem tej Drogi Światła ponieważ wnosi światło w nasze życie."

Rozważania Drogi Światła przygotowali duchowni z rożnych Kościołów, a nabożeństwo swoim śpiewem uświetniła schola z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła.