Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 2270
Pożegnanie śp. ks. kan. Konrada Woźniaka

Ksiądz biskup Marek Marczak przewodniczył uroczystości pogrzebowej śp. ks. kan. Konrada Wożniaka, emerytowanego proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polskie we Włodzimierzowie.

W słowie wprowadzenia do Mszy świętej żałobnej – proboszcz parafii we Włodzimierzowie  ks. Zbigniew Dawidowicz – przybliżył postać Zmarłego, który tak bardzo żył się ze swoją parafią i parafianami, że pozostał z nimi na czas swojej emerytury, a także po swojej śmierci.

Ksiądz biskup Marek Marczak zachęcił zgromadzonych na uroczystości pogrzebowej, aby rozpoczynając wspólną modlitwę –przepraszając Boga w tajemnicy świętych obcowania – przeprosić także śp. księdza Konrada za ewentualne zło, które mogliśmy mu wyrządzić – myślą, mową, uczynkiem lub zaniedbaniem. Chciejmy wykorzystać także tę Eucharystię na taki akt żalu i przeprosin, jeśli coś z mojej strony było złego. – mówił celebrans.

Homilię w czasie liturgii wygłosił należący do rodziny Zmarłego  ks. Grzegorz Wójcik – z diecezji radomskiej. Duchowny wskazał na postać świętego Józefa – którego rok przeżywamy, aktualnie w Kościele Katolickim – a który był wzorem dla śp. ks. Konrada Woźniaka i pozostaje niedoścignionym wzorem zarówno dla kapłanów jak i świeckich w Kościele.

Po egzekwiach kończących liturgię cało Zmarłego zostało złożone na cmentarzu parafialnym we Włodzimierzowie.

Śp. ks. kan. Konrad Woźniak odszedł do Pana w czwartek 14 stycznia 2021 roku w 78 roku życia i 51 roku kapłaństwa. Swoją kapłańską posługę pełnił jako wikariusz parafii: Buczek, Widawa, Grabów, Osiny, Zgierz (par. św. Katarzyny), Łódź (par. św. Wojciecha i Dobrego Pasterza oraz jako proboszcz parafii Dąbrówka k. Zgierza (14 lat) oraz parafii Włodzimierzów (12 lat).

Galeria zdjęć