W niedzielę 17 maja, w kościele księży salezjanów w Lutomiersku odbył koncert muzyki chóralnej. Słuchaczom zaprezentował się Chór Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku pod dyrekcja ks. Kazimierza Dąbrowskiego.
Koncert był czasem pełnym pięknej muzyki, modlitwy i refleksji, który zgromadził licznych słuchaczy. Partie organowe wykonał Łukasz Różyło, który również słowem wprowadzał uczestników w kontekst prezentowanych utworów, przybliżając ich historię oraz charakter.
Publiczność mogła usłyszeć repertuar maryjny i wielkanocny – zarówno dzieła kompozytorów polskich, takich jak Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Andrzej Koszewski. Henryk Jan Botor, czy Mariusz Kramarz, jak i utwory wielkich mistrzów muzyki europejskiej – Jana Sebastiana Bacha oraz Georga Friedricha Haendla. Koncert zwieńczyło wspólne i pełne radości wykonanie pieśni „Zwycięzca śmierci”, które stało się pięknym podsumowaniem kończącego się okresu wielkanocnego.
