Pożegnanie śp. ks. prał. Jana Szadkowskiego

Rodzina, kapłani oraz wierni parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łodzi na Radogoszczu pożegnali dziś wieczorem swojego dziekana, proboszcza i duszpasterza -księdza prałata Jana Szadkowskiego. Liturgii żałobnej przewodniczył ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki. Eucharystię współkoncelebrowali ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek oraz bardzo licznie zgromadzeni kapłani diecezjalni i zakonni.

Homilię podczas liturgii wygłosił ksiądz prałat Janusz Lewandowicz – opiekun roku propedeutycznego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Przed błogosławieństwem Zmarłego pożegnali – w imieniu rodziny - bratanek Jan, a w imieniu kapłanów ks. kan. Andrzej Ścieszko – proboszcz parafii pw. Najświętszej Eucharystii w Łodzi.

Świętej pamięci ksiądz prałat Jan Szadkowski odszedł do Pana w sobotę 16 maja 2020 roku w 71 roku życia i 47 roku kapłaństwa. Był pierwszym proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łodzi i budowniczym tamtejszej świątyni.