Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 406
Ks. Kępniak o Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar „KnC” w Łodzi
Udostępnij

O tym, czym są Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar KNC, gdzie będą się odbywać, ile drużyn zgłosiło się do udziału w rozgrywkach i jak będą wyglądały dwa dni mistrzostw w Łodzi opowiada duszpasterz Służby Liturgicznej Archidiecezji Łódzkiej – ks. Piotr Kępniak.

- Na XIX Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar KNC, które w dniach 24-25 czerwca br. odbędą się w Łodzi zapisały się 123 drużyny z większości diecezji polskich i czterech prowincji zakonnych. Jest naszą wielką radością, że tutaj w Łodzi będą mogli wzajemnie się poznać i ze sobą rywalizować. – podkreśla ks. Kępniak.

zobacz także: Losowanie grup XIX Mistrzostw Polski LSO o puchar KNC w Łodzi

-  Ważnym punktem tych Mistrzostw – na zakończenie pierwszego dnia (24 czerwca) będzie wspólny piknik zakończony koncertem rapera - ks. Jakuba Bartczaka. – tłumaczy ks. Piotr Kępniak.

 

Pierwsze Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar „KnC” rozegrane zostały w 2006 r. w Elblągu. Wówczas pierwszymi mistrzami Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej w gronie drużyn ministranckich została drużyna z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Śremie. Natomiast pierwszymi mistrzami Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej w gronie lektorów zostali zawodnicy z parafii pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej.

Udostępnij