Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1044
Losowanie grup XIX Mistrzostw Polski LSO o Puchar „KnC” w Łodzi
Udostępnij

Wielkimi krokami zbliżają się XIX Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar KNC, które w dniach 24-25 czerwca br. odbędą się w Łodzi.

W niedzielę 16 czerwca br. w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbyło się losowanie grup XIX Mistrzostw Polski LSO. Losowanie drużyn XIX Mistrzostwa Polski LSO przeprowadził Michał Chmielewski – wiceprezes Widzewa Łódź.

- Mamy zapisane 124 drużyny ministranckie z całej Polski, z większość diecezji i prowincji zakonnych. Losowanie odbędzie się w trzech kategoriach: ministranci, lektorzy młodsi oraz lektorzy starsi. W kategorii ministranci zgłosiło się 40 drużyn, które zostały podzielone na 8 grup, w każdej grupie po 5 drużyn. W kategorii lektorzy młodsi zgłosiło się 38 drużyn, które podzieliliśmy na 6 grup po 5 drużyn i 2 grupy po 4 drużyny. Ostatnią kategorią mistrzostw są lektorzy starsi, do której zgłosiło się 46 drużyn podzielonych na 6 grup po 6 drużyn i 2 grupy po 5 drużyn. – tłumaczy ks. Piotr Kępniak.

Pierwsze Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar „KnC” rozegrane zostały w 2006 r. w Elblągu. Wówczas pierwszymi mistrzami Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej w gronie drużyn ministranckich została drużyna z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Śremie. Natomiast pierwszymi mistrzami Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej w gronie lektorów zostali zawodnicy z parafii pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej.

 

 

Udostępnij