Wyświetleń: 2048
Rekolekcje kapłańskie 2023 z ks. Tomášem Halikiem w katedrze łódzkiej już dziś!

Już po raz siódmy - w dniach od 11 – 13 września br. o godz. 20:00 w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki - odbędą się trzy wieczory ze Słowem Bożym – Rekolekcje Kapłańskie 2023, które poprowadzi ks. prof. Tomáš Halik z Pragi – wybitny teolog (dr hab.), filozof (dr) i socjolog (prof. dr hab.), autor wyśmienitych książek.

Do udziału w rekolekcjach zaproszeni się księża diecezjalni i zakonni posługujący na terenie Archidiecezji Łódzkiej. Jesienne - kapłańskie - ćwiczenia duchowne to już tradycja zapoczątkowana przez metropolitę łódzkiego w 2017 roku, kiedy wraz ze swoim prezbiterium nowy arcybiskup łódzki przygotowywał się do swojego ingresu do katedry łódzkiej. Wówczas rekolekcjonistami byli: kard. Konrad Krajewski – jałmużnik papieski, bp Edward Dajczak – biskup diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej oraz o. Krzysztof Wons – salwatorianin. Rok później rekolekcje dla łódzkich księży poprowadził kard. Luis Antonio Tagle z Manili na Filipinach, natomiast od 2019 roku rekolekcje prowadzi metropolita łódzki - arcybiskup Grzegorz Ryś.

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia nauki rekolekcyjne będą publikowane na stronie Archidiecezji Łódzkiej, kanale YouTube Archidiecezja Łódzka oraz w diecezjalnych mediach społecznościowych.