Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
II Niedziela Zwykła - 16 I 2022

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 16 stycznia 2022 r.

1. Moje myśli nie są myślami waszymi (Iz 55,8) to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który w Łodzi będziemy obchodzić 16 stycznia o godz. 18.00 w specjalnie przygotowanym namiocie przy ul. Zgierskiej 27. Natomiast 17 stycznia o godz. 9.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi odbędzie się panel dyskusyjny pt.: Wokół Statutu Kaliskiego, na który serdecznie zapraszamy.
  2. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Jedni drugich ciężary noście, i tak wypełnicie prawo Chrystusa (Gal. 6, 2) rozpoczną się w Kościele Łódzkim 16 stycznia. Zachęcamy do modlitwy o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.
  3. W ramach Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 18 stycznia 2022 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.
  1. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety, a szczególnie: studentki, młode mamy oraz te kobiety, które są na początku swojej pracy zawodowej do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu: Kobiety kobietom. Spotkanie odbędzie się 18 stycznia br. (wtorek) o godz. 18.30 w kościele pw. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). W programie: Msza św., konferencja pani dr Marii Miduch – biblistki i autorki wielu książek dla kobiet, oraz spotkanie przy kawie.
  2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 4-6 lutego 2022 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 2 lutego drogą mailową ([email protected]) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
  3. Msza św. w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonano w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r., będzie sprawowana w Bazylice Archikatedralnej 17 stycznia o godz. 12.00.