Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
V Niedziela Wielkanocna - 28 IV 2024

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 28 kwietnia 2024 r.

1. Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja 2024 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi (ul. Radwańska 37), następnie przejdzie przed bazylikę archikatedralną i zakończy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
  2. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 12 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.
  3. Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet zaprasza na 5. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 19 maja br. W programie o godz. 12.00 modlitwa Regina Caeli w sali o. Augustyna Kordeckiego, następnie konferencja: Dlaczego, tak trudno zaufać Jezusowi? – s. Gaudia Skass, świadectwo Kamili Kamińskiej, aktorki, odtwórczyni roli św. Faustyny w filmie „Miłość i Miłosierdzie”, o godz. 14.00 Msza św. z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu) oraz modlitwa różańcowa.
  4. Łódzcy Dominikanie oraz Studium Muzyki Kościelnej AŁ zapraszają osoby śpiewające w scholach na Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej “Sacrum Convivium”, które odbędą się w dniach 24-26 maja br. Warsztaty poprowadzą Urszula Rogala, Rafał Maciejewski i dn Dominik Dubiel SJ. Zapisy rozpoczynają się 21 kwietnia i potrwają do niedzieli 12 maja. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii dominikanów www.swkrzyz.dominikanie.pl/warsztaty/dwml oraz w wydarzeniu na Facebooku.
  5. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2024/2025. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy lub fortepian przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów, pianistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: www.lutomiersksalezjanie.pl
  6. Zapraszamy na rekolekcje dla singli, zatytułowane Wyczekani. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca w Drzewocinach. Weekendowe rekolekcje adresujemy do osób samotnych w wieku 25-38 lat. Chcemy po raz kolejny stworzyć atmosferę modlitwy i osobistego rozwoju, które mają pomóc odnaleźć swoje miejsce w planie Boga. Ważną częścią rekolekcji są warsztaty psychologiczne. Informacje i kontakt przez konto „Wyczekani” na instagramie oraz przez adres mailowy [email protected]
  7. Zapraszamy do bazyliki archikatedralnej na Mszę św. 3 maja o godz. 9.30 z racji Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Mszy św. przewodniczył będzie kard. Grzegorz Ryś, arcybiskup metropolita łódzki.
  8. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji trudnych problemów naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z łódzkiej archikatedry 11 maja 2024 r. (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium OO. Franciszkanów. Eucharystii będzie przewodniczył
    kard. Grzegorz Ryś, który w tym roku będzie również towarzyszył pątnikom w drodze.