Autor: Papageno Team
Wyświetleń: 1656
Papageno Team na Targach Wydawców Katolickich
Udostępnij

W dniach 11-14 kwietnia 2024 r. odbywały się XXIX Targi Wydawców Katolickich. Wydarzenie to, tradycyjnie organizowane w obiektach Zamku Królewskiego, stylowych Arkadach Kubickiego, stanowi unikalne w skali Polski oraz Europy przedsięwzięcie, które każdego roku przyciąga ponad 30 tysięcy odwiedzających zainteresowanych nowościami prezentowanymi przez blisko 120 wystawców. Na stoiskach poszczególnych wydawców można było zapoznać się z 15 tysiącami publikacji skierowanych do czytelników w każdym wieku. Należy też zauważyć, że targi te są każdego roku wzbogacane spotkaniami autorskimi, projekcjami filmów fabularnych i dokumentalnych, dyskusjami oraz tematycznymi panelami.

Na tegorocznych targach miała też miejsce prezentacja książki, która stanowi zapis pasjonującej rozmowy redaktorki Małgorzaty Terlikowskiej z logoterapeutką Martą Czajczyńską i suicydologiem ks. Jarosławem Magierskim – przedstawicielami Duszpasterstwa i Strefy wsparcia Papageno Team. Ta wydawnicza nowość, określona jako „jedyna taka książka w Polsce”, została zatytułowana słowami „Odnaleźć sens” i poświęcona jest idei towarzyszenia w perspektywie samobójstwa. Na jej okładce, jako recenzji, możemy przeczytać: „Książka zupełnie wyjątkowa, inna niż wszystkie, jakie można znaleźć na polskim rynku wydawniczym, a przez to szczególnie godna polecenia. […] Rozmowy są niezwykle intrygujące, dostarczają rzetelnej wiedzy merytorycznej, a także zachwycają głębokimi refleksjami, poruszają, a przede wszystkim uwrażliwiają na człowieka będącego w kryzysie” (dr Sylwia Przewoźnik, Uniwersytet Ignatianum).

Dzięki staraniom Anety Zbieskiej – Dyrektor Zarządzającej w Wydawnictwie PROMIC promocja książki „Odnaleźć sens” stała się również okazją do spotkania autorskiego, w ramach którego mówiono o istotnych dla wyzwania jakim jest samobójstwo ideach pomocowych. Spotkanie zaowocowało też licznymi pytaniami, na które autorzy odpowiadali jeszcze po zakończonym panelu.

Przypominamy, że oprócz nowości jaką jest książka „Odnaleźć sens”, Papageno Team objęło patronatem medialnym dwie kolejne pozycje wydawnicze.

Pierwszą: „Przydarzyło nam się życie”. Autorką jest Karolina Binek. Ma 25 lat, w 2020 roku obroniła licencjat z dziennikarstwa i komunikacji społecznej na WNPiD w Poznaniu, a dwa lata później pracę magisterską z nowych mediów na tym samym wydziale. Na co dzień pracuje też w jednej z poznańskich redakcji (Misyjne.pl), prowadzi TikToka Fundacji Odzyskani oraz kilka innych ciekawych profili w mediach społecznościowych. Jej pasją są ludzie z pasją i to właśnie oni najczęściej zostają bohaterami Jej tekstów. Najbardziej interesują Ją tematy społeczne, psychologiczne i te związane z ratownictwem medycznym.

Drugą: „Siedem spotkań”. Autorką jest Elżbieta Ciesielska. Prowadzi toruński gabinet „otwarcie”. Jest posiadaczką licznych certyfikatów z zakresu psychologii, psychoterapii i mediacji. Jej wszechstronne zainteresowania i kompetencje wyraża mnogość ukończonych studiów: psychologia (specjalizacja z psychotraumatologii i profilaktyki społecznej, suicydologii, psychologii klinicznej, psychoterapii), pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, administracja publiczna, informatyka i technologie informacyjno-komunikacyjne, socjoterapia, filologia polska, czy teologia.

Zachęcamy Wszystkich do sięgnięcia po powyższe tytuły i życzymy pasjonującej lektury!

Udostępnij