Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 545
Modlitwa kanonami TAIZE i warsztaty biblijne z bratem Maciejem w Łodzi
Udostępnij

Od wczoraj Łódź gości brata Macieja z Taize, który przyjechał do centrum Polski, aby spotkać się z młodymi, wspólnie się modlić oraz zaprosić ich do odwiedzin francuskiego Taize.

Wczoraj bart Maciej uczestniczył w akademickiej Mszy świętej w łódzkiej katedrze, po której w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego PIĄTKA poprowadził modlitwę w duchu Taize.

Dziś wieczorem gość z Francji poprowadził modlitwę kanonami z Taize w Duszpasterstwie Młodzieży Młodzi WDomu, które mieści się w kamienicy przy ul. Skorupki 13. W modlitwie uczestniczyli młodzi z całej łodzi oraz kardynał Grzegorz Ryś. Fragmentem Ewangelii rozważanym w czasie wieczornego spotkania był wyjątek z Ewangelii Jana (J.10.1-10) w którym mowa jest Chrystusie - Bramie Owiec.

Po modlitwie odbyło się spotkanie biblijne w formie warsztatów – chodzi nam o poszukiwanie narzędzi do refleksji nad Słowem Bożym, by lepiej je zrozumieć i w Nim się rozsmakować. – mówi brat Maciej.

Uczestnicy spotkania otrzymali ikonę przyjaźni, która przedstawia Chrystusa z przyjacielem – jakim jest św. Menas. Brat Maciej przybliżył - zadając konkretne pytania - znaczenie elementów zapisanych w tej ikonie. Zauważył, że choć wiele widać na pierwszy rzut ok, to jednak po głębszej analizie zobaczymy więcej i więcej zrozumiemy. Każda ikona niesie ze sobą pewne przesłanie. – zauważył.

W dalszej części spotkania miała miejsce praca warsztatowa – o której Brat Maciej mówił, że jest zaproszeniem do zaprzyjaźnienia się ze Słowem Bożym, lub też odnowieniem przyjaźni ze Słowem Bożym.

Regularne spotkania modlitwą Taize odbywają się w Łodzi co tydzień w Duszpasterstwie Akademickim PIĄTKA.

Udostępnij