Autor: ks. Kamil Przybysz
Parafialnie na pielgrzymce do błogosławionego Kardynała

W sobotę 2 października 2021 roku z par. Przemienienia Pańskiego w Łodzi odbyła się pielgrzymka dziękczynna za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W pierwszej kolejności pielgrzymi odwiedzili grób kard. Stefana Wyszyńskiego w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Następnie udali się do świątyni Opatrzności Bożej, gdzie sprawowana była Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymów i ich najbliższych – polecając ich intencje. Wiele wspomnień dostarczyła wizyta w muzeum św. Jana Pawła II i bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Ostatnim punktem pielgrzymowania była Bazylika Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie – gdzie z racji pierwszej soboty miesiąca wszyscy zostali zawierzeni opiece Matki Bożej.