Autor: Antoni Zalewski
Abp Ryś: czas jubileuszu, to czas łaski! - II Niedziela Adwentu

W drugą Niedzielę Adwentu Metropolita łódzki sprawował Eucharystię w domowej kaplicy. Msza Św. była transmitowana na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej. Podczas homilii Ksiądz Arcybiskup odczytał swój list, który skierował do diecezjan w związku z rozpoczynającym się jubileuszem 100- lecia Diecezji.

W swoim lisice Abp Ryś przybliża program inauguracyjny obchodów. "Przed nami uroczyste trzy dni inaugurujące Jubileusz: 10 grudnia – dokładna 100. rocznica powstania Diecezji, 12 grudnia – otwarcie Roku Świętego w katedrze, 20 grudnia – otwarcie „czasu Łaski” w 16-tu Kościołach stacyjnych na terenie całej Archidiecezji"- mówił duchowny. Zwrócił jednocześnie uwagę na to, że niestety z racji trwającej pandemii nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w tych uroczystościach. Nie mogę zaprosić Was wszystkich do udziału w tych wydarzeniach tak, jak bym chciał. Fizycznie mogą w nich wziąć udział właściwie jedynie Wasze delegacje; wszystkich jednak zachęcam najserdeczniej, by chcieli w nich uczestniczyć dzięki transmisjom na kanałach You-tubowych (w sobotę, 12-go, również w 3. Programie TVP)."

W liście Ksiądz Arcybiskup zaprosił także młodych do włączenia się w te uroczystości. "W samą rocznicę, 10 grudnia w godz. 17 – 19.30, zapraszam szczególnie wszystkich młodych! W katedrze będzie – ufam – ponad setka Waszych Reprezentantów, ale do każdego młodego mówię: „Bądźcie z nami!” Nikt lepiej od Was nie porusza się po internecie. Wiele razy pokazujecie, jak kreatywni potraficie być „w sieci” – jak błyskawicznie i z jakim zaangażowaniem potraficie się „skrzyknąć” do wspólnoty. Proszę: Włączcie się! Powiem tak: bez Was cały ten Jubileusz nie ma wielkiego sensu…"

Na zakończenie listu Metropolita łódzki wyraził nadzieję, że każdy będzie mógł skorzystać z tego roku łaski. "To ważne, ale jedynie OTWARCIE czasu łaski. Po nim nastąpi cały rok wielkiej duchowej szansy. Ograniczenia epidemiologiczne, które przecież – jak ufamy – kiedyś zostaną zniesione – nie przeszkodzą nam w pielgrzymowaniu (indywidualnym, czy w małych grupach) do kościołów jubileuszowych."