Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1390
Abp Ryś do pracowników służby zdrowia: życzę, byście doświadczali zaufania ze strony ludzi!

- Bardzo wam życzę, byście doświadczali zaufania ze strony ludzi. Zasługujecie na to zaufanie pod każdym względem! – mówił abp Grzegorz Ryś podczas spotkania opłatkowego dla Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej. Spotkanie odbyło się w sobotę 4 stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Zebranych przywitał ks. prał. Juliusz Lasoń – diecezjalny duszpasterz Pracowników Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej, a życzenia metropolicie łódzkiemu złożył chirurg - dr n. med. Olaf Czerniawski.

Łódzki pasterz dziękując za życzenia powiedział - życzę państwu, byście się cieszyli zaufaniem ludzi! Wydaje mi się, że to jest moment dość trudny  w świecie służby zdrowia, ale nie tylko, bo także w świecie opieki społecznej. Są zawody, o których zawsze mówiliśmy, że są zawodami zaufania społecznego. Ja państwu bardzo życzę, byście mieli doświadczenie tego zaufania ze strony wszystkich, z którymi się spotykacie. Lekarz, to musi być ktoś, kto się cieszy zaufaniem. Pielęgniarka, to musi być ktoś, kto się cieszy ogromnym zaufaniem. Salowa, to musi być osoba, która ma wielki kredyt zaufania ze strony ludzi. Pracownik socjalny, który wchodzi komuś do domu, w którym panuje bieda i widać jak wielu rzeczy nie ma – musi się cieszyć zaufaniem ludzi! Tego zaufania wam życzę. - zauważył łódzki pasterz.

Zgromadzeni wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Chóru Cantate Collectiva, działającego przy Bazylice św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie życzenia.

Galeria zdjęć