Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 8359
Brat Elia Cataldo w Justynowskiej parafii
Udostępnij

Setki osób z całej Łodzi i okolic uczestniczyło w spotkaniach modlitewnych ze znanym włoskim mistykiem i stygmatykiem Bratem Elia Cataldo, który w tych dniach przebywał w Łodzi. W dniu wczorajszym Brat Elia gościł w sanktuarium św. Antoniego z Padwy w łódzkich Łagiewnikach, a dziś w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Justynowie.

Spotkanie rozpoczęła Msza święta, której przewodniczył ks. Dariusz Burski – proboszcz Justynowskiej parafii, a kazanie - które przybliżyło postać włoskiego mistyka - wygłosił ojciec Marco, który towarzyszy Bratu Elia w Jego pielgrzymowaniu po całym świecie.

Tuż przed błogosławieństwem, włoski stygmatyk wygłosił swoją konferencję, w której mówił o znaczeniu modlitwy w życiu człowieka, miłości i przebaczeniu w rodzinie i małżeństwie oraz o Eucharystii i miłości do Matki Bożej.

Po błogosławieństwie - w czasie modlitwy różańcowej prowadzonej przez siostry zakonne - Brat Elia przeszedł przez świątynię i kropił zebranych wodą święconą zatrzymując się na chwilę modlitwy przy chorych, którzy przybyli na to spotkanie modlitewne.

- Przyjechałam dziś na to spotkanie z Włocławka. – tłumaczy Janina Borkowska. – To już moje drugie spotkanie z Bratem Elia. Wierzę mocno, że jego modlitwa może mi pomóc, gdyż jak sam mówi – wy proście, ja będę się modlił, a Bóg będzie działał. – dodaje.

- Gdyby nie moja żona, to bym tu nie przyjechał. – mówi Edward Kania z Łodzi. – Mamy w rodzinie pewne trudne sprawy, w których możne nam pomóc – jak wierzymy- tylko sam Pan Bóg, dlatego też dziś w tych sprawach tu się modlimy. – dodaje uczestnik spotkania.

Brat Elia pielgrzymuje po całym świecie od 2000 roku. Jego posługą, jak sam przyznaje, jest mówienie o Bogu i modlitwa za tych, którzy go o tę modlitwę proszą. Włoski mistyk był już obecny kilka razy w różnych parafiach Archidiecezji Łódzkiej.

zobacz także:

Udostępnij
Galeria zdjęć