Spotkanie Wielkanocne Służb Mundurowych Województwa Łódzkiego

W sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego odbyło się dziś Wielkanocne Spotkanie Służb Mundurowych Województwa Łódzkiego. Uczestniczyli w nim Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Wojska, Policji, Służby Miejskiej, Służby Celnej, Służby Więziennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei oraz Służby Leśnej.

- Święta wielkanocne każdy chrześcijanin przeżywa jako święta życia i pokoju. W tym wymiarze służby mundurowe odnajdują pełnię swojej tożsamości i swego powołania służąc obywatelom i Ojczyźnie.- mówił podczas powitania płk. Zdzisław Frontczak. - Życzę wszystkim poczucia bezpieczeństwa i radości w każdym nadchodzącym dniu. Dostatku, który zabezpieczy byt naszym podwładnym i bliskim. Pozytywnego myślenia o innych ludziach, rozwoju i inspiracji do dalszego działania zawodowego. – życzył dowódca Garnizonu Łódź.

Następnie pokarmy na stół wielkanocny odmawiając Modlitwę Pańską wspólnie pobłogosławili : abp Grzegorz Ryś, ks. bp Jan Cieślar – biskup warszawski Kościoła Ewangelicko –Augsburskiego w R.P., ks. Leszek Wakuła – prezbiter Kościoła Chrześcijan Batystów, ks. Semko Koroza – pastor Kościoła Ewangelicko – Reformowanego i ks. Michał Makula – proboszcz par. św. Mateusza Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego.

Organizatorem dzisiejszego spotkania był Komendant 31 oddziału gospodarczego w Zgierzy, dowódca Garnizonu Łódź - płk. Zdzisław Frontczak.