Wyświetleń: 2091
Łódzka promocja książki Koronowana Służebnica

O tym, kiedy zaczęła się osobista relacja z Matką Bożą, czemu Jej gest na ikonie Jasnogórskiej jest „niemalże bezlitosny” i czy  można Maryję wykorzystywać w dialogu ekumenicznym mówił abp Grzegorz Ryś podczas promocji swojej najnowszej książki „Koronowana służebnica”. Zbiór nowennowych nauk wygłoszonych przez przyszłego metropolitę łódzkiego w ramach nowenny poprzedzającej 300-lecie koronacji Ikony Jasnogórskiej (17-25 sierpnia 2017 r.) został wydany przez Paulinianum. Spotkanie w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi poprowadził  o. Michał Legan OSPPE. W rozmowie podkreślał, że w kazaniach nowennowych księdza arcybiskupa zauważało się wiele nawiązań i wątków z nauczania ks. Franciszka Blachnickiego.

Jak we wstępie książki napisali Ojcowie Paulini, te unikalne rozważania są głęboko ewangeliczne i głęboko ludzkie: „Autor wielokrotnie pozwolił, by z Jego słów przebijała miłość, synowska czułość i wierność wobec Bogurodzicy, którą jasnogórska Ikona przedstawia, i wobec Jezusa Chrystusa, do którego wszystko, co jasnogórskie, ma prowadzić”. W książce zamieszczono wyjątkową mapkę – Wizerunek Jasnogórskiej Maryi. Przed każdym rozdziałem zostały wyodrębnione poszczególne fragmenty Ikony, ku którym prowadzą rozważania. Jest to pomoc dla wszystkich w osobistym i intymnym odkrywaniu Służby, jaką pełni Jasnogórska Matka Kościoła i Królowa Polski.