Autor:
Kościoły stacyjne - Bazylika św. Stanisława Kostki

W kazaniu Biskup Ireneusz odniósł się m. in. do zakończenia wielkopostnej pielgrzymki do kościołów stacyjnych, przypomniał także nauczanie Jana Pawła II. "Kończymy pielgrzymowanie po kościołach stacyjnych naszego miasta" - mówił bp Ireneusz Pękalski. "Na ostatek przybywamy do tej świątyni, którą nazywamy Matką wszystkich kościołów całej Archidiecezji. Do Katedry".
Ksiądz Biskup przypomniał, że w sobotę myśli wiernych kierują się ku Maryi: "Ale także kierujemy nasze umysły i serca do tego, który postawił na Maryję całym swoim życiem: 'Totus Tuus'. Na jego kanonizację czekamy, przygotowując się także przez wielkopostny czas".

Biskupi łódzcy wspólnie z wiernymi pielgrzymowali do kościołów stacyjnych od Środy Popielcowej, 5 marca, do ostatniej soboty Wielkiego Postu, 12 kwietnia. Msze święte w kościołach stacyjnych odprawiali i kazania wygłaszali biskupi: arcybiskup łódzki Marek Jędraszewski, arcybiskup senior Władysław Ziółek oraz biskupi pomocniczy Adam Lepa i Ireneusz Pękalski. W jednej ze świątyń - kościele Najświętszego Imienia Jezus - biskup Damian Bryl, biskup pomocniczy diecezji poznańskiej, wygłosił ostatnią część prowadzonych przez siebie rekolekcji. W sobotę 5 kwietnia wykład na temat kościołów stacyjnych wygłosiła Pani Ambasador Hanna Suchocka.

Kościoły stacyjne Wielkiego Postu LISTA+HOMILIE

Pozostałe homilie biskupa Ireneusza Pękalskiego:

5 marca par. Matki Boskiej Zwycięskiej

12 marca par. Przemienienia Pańskiego