Autor: DOMINIKANIE.PL
Wyświetleń: 492
Letnia Szkoła Biblijna
Udostępnij

Wspólnota zakonna oo. Dominikanów oraz Świeccy Dominikanie w Ustroniu-Hermanicach zapraszają na kolejną, VIII edycję Letniej Szkoły Biblijnej, która odbędzie się w dniach 08-12 lipca 2024 r., poświęconą tym razem psalmom.

Podczas wykładów VIII edycji będziemy zajmować się tematyką psalmów, od analizy środków poetyckich/retorycznych, które wykorzystuje poezja hebrajska (w szczególności psalmy) poprzez zagadnienia gatunków psalmów, do interpretacji wybranych psalmów, w formie wykładowej i seminaryjno-ćwiczeniowej.

Prelegentem będzie znakomity biblista, dominikanin o. dr Jakub Bluj, wykładowca egzegezy Starego Testamentu i języka hebrajskiego w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów w Krakowie oraz dyrektor Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii (www.dsft.dominikanie.pl) w Krakowie.

W zajęciach (20 godzin lekcyjnych, w postaci wykładów porannych i wieczornych) będzie można uczestniczyć zarówno stacjonarnie, jak i on-line za pośrednictwem kanału YouTube.

Wszelkie informacje dotyczące tematyki wykładów, formy i kosztów uczestnictwa oraz sylwetkę prelegenta znajdą Państwo na stronie www pod linkiem:

https://hermanice.dominikanie.pl/kontakt/letnia-szkola-biblijna/

Gorąco zapraszamy!

Udostępnij