Autor: s. Estera, honoratka
7 words Road - Wieczorne Drogi Krzyżowe ulicami miast

W tym roku takie Drogi Krzyżowe odbywają się w Łodzi, Częstochowie, Pajęcznie. Inicjatywa powstała w Częstochowie w 2021 r., był to czas gdzie po pandemii razem z moimi Siostrami chciałam wyjść na ulicę i wynagradzać za grzechy Polaków, stąd pierwsza seria była skupiona na 7 grzechach głównych. Udało się to we współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Aktualnie jest to już trzecia seria, w tegorocznych rozważaniach zatrzymaliśmy się na 7 ostatnich Słowach Jezusa z Krzyża.

W Łodzi wychodzimy w każdą środę o 19.30 z poszczególnych parafii, tak aby otoczyć modlitwą całe miasto. Główną intencją jest modlitwa za osoby chorujące na depresję i zagubione w życiu.

Trasy liczą od 4 do 6km, najdłuższa będzie ostatnia z Parafii św. Jana Ewangelisty na Janowie (10km). Wyruszamy w milczeniu, w małych grupkach, wspólnie rozważamy jedynie stacje Drogi Krzyżowej, które zostały przygotowane przez różne grupy, z Łodzi np. Wspólnota Efez, Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, rodziny neokatechumenalne. Zakończenie jest zawsze przy Katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Inicjatywa trwa od środy Popielcowej do środy Wielkiego Tygodnia. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich, nie ma ograniczeń wiekowych. Wszystkich rozważań można posłuchać na naszym kanale 7 ROAD: https://open.spotify.com/show/4nb3lS7wBZFmOCsHMwqriR  Zapraszamy!