Autor: Agnieszka Domagała
Wyświetleń: 883
Franciszkańska radość wyśpiewywana  przez „Nutki Świętego Franciszka”
Udostępnij

W Łodzi, w  parafii pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Kolbego prowadzonej przez oo. franciszkanów istnieje schola dziecięco – młodzieżowa ”Nutki Świętego Franciszka.” Kierownikiem muzycznym tego zespołu  jest pani Aneta Zdrojewska, która wspólnie z grupą zaangażowanych rodziców organizuje koncerty, wyjazdy - także wakacyjne, a przede wszystkim uczy dzieci tego, jak śpiewać na chwałę Pana Boga. Opiekunem duchowym scholi jest ojciec Krzysztof Świderek-pracujący w parafii na Dąbrowie. Zespół  liczy około 30 osób śpiewających i grających na instrumentach. Są wśród nich również chłopcy.

29 stycznia „Nutki Świętego Franciszka” koncertowały w Sanktuarium Świętego Antoniego Padewskiego i Błogosławionego Rafała Chylińskiego w Łagiewnikach. Podczas prawie godzinnego  występu schola zaprezentowała kolędy i pastorałki. Niektóre z nich zachwyciły nas nową, oryginalną aranżacją, inne pięknym wykonaniem. Pani Aneta Zdrojewska nie tylko uczy dzieci śpiewać, ale także wykorzystuje i rozwija  ich umiejętności gry na instrumentach. Wśród członków scholi są bowiem uczniowie i absolwenci szkół muzycznych, a także ci, którzy sami uczą się grać.  Słyszeliśmy więc w trakcie koncertu: gitarzystki (gitara klasyczna, gitara basowa, gitara elektryczna), flecistki, akordeonistę.

Dzieci były bardzo przejęte swoim występem, chciały, by jak najpiękniej wyśpiewać radość o Bożym Narodzeniu w tym szczególnym dla łodzian miejscu.  Ich śpiew został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy, którzy nagrodzili dzieci gromkimi brawami.

Schola „Nutki Świętego Franciszka” rozwija się w parafii Świętego Maksymiliana Kolbego na Dąbrowie. Śpiewa na  niedzielnej mszy świętej o godzinie 11.00, a także przy okazji innych nabożeństw.

Młodzież  znana jest  w swojej parafii nie tylko z pięknego śpiewu, ale także z chęci pomocy bliźnim i służenia Panu Bogu.

Udostępnij