Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 615
Modlitwa ekumeniczna w Cerkwi Prawosławnej pw. św. Olgi w Łodzi
Udostępnij

Sobotnie nabożeństwo odbywające się w ramach łódzkich Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan celebrowane było w Cerkwi Prawosławnej pw. św. Olgi znajdującej się przy ul Piramowicza. Ta zabytkowa świątyniach, ukryta nieco pomiędzy kamienicami, to dawna cerkiew należąca do – nie istniejącego już dziś - sierocińca prowadzonego przez parafię prawosławną w Łodzi. Liturgii przewodniczył proboszcz parafii – ks. mitrat Eugeniusz Fiedorczuk przy udziale ks. Jurija Wodopjanow oraz  Aleksego Kucy.

Proboszcz łódzkiej Cerkwii w homilii zwrócił uwagę na to, że – nasze wspólne spotkanie to oddanie czci Bogu poprzez wspólną modlitwę, a przede wszystkim pokazanie innym i nam samym, że w takie dni jak dzisiejszy – dni modlitw o jedność Chrześcijan - możemy być razem i wspólnie - na różny sposób - wznosić nasze modlitwy ku Panu. Bóg jest miłością, a tej miłości i dobra od nas oczekuje. Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boże i ta dobroć powinna być w każdym człowieku. Życie jednak jest różne, a każdy człowiek chodzi swoimi drogami zapominając czasami, że jest chrześcijaninem zapominając czynić znak krzyża przy świątyni, czy wchodząc do świątyni zapomina po co ona jest. Ten wieczór daje nam wszystkim do zrozumienia, że będąc w każdej świątyni uczymy się czegoś nowego, ale i tego, co jest nam wszystkim dobrze znane, by miłować Boga i drugiego człowieka – o tym pamiętajmy!  – apelował duchowny prawosławny.

Oprawę muzyczną w czasie nabożeństwa przygotował wielogłosowy chór łódzkiej Cerkwi Prawosławnej, który po zakończeniu nabożeństwa zaprezentował krótki koncert kolęd.

Kolejne nabożeństwa łódzkich Dni Modlitwa o Jedność Chrześcijan odbędą się według następującego porządku: w niedzielę 15 stycznia br. o godz. 18:00 w Kościele Chrześcijan Baptystów w Łodzi, we wtorek 17 stycznia br. o godz. 18:00 w Kościele Rzymskokatolickim pw. MB Dobrej Rady w Zgierzu, a w środę 18 stycznia br. o godz. 18:00 w Kościele Starokatolickim Mariawitów w Strykowie.

Udostępnij
Galeria zdjęć