Autor: ks. Bartłomiej Franczak
Oaza w Dąbrówce

W dniach między 16 a 18 września 2022 r. odbyło się spotkanie młodych w ramach Szkoły Animatora Ruchu Światło - Życie archidiecezji łódzkiej w Dąbrówce k. Sulejowa. W zjeździe uczestniczyło ok. 70 osób młodych zaangażowanych w łódzką oazę.

Tematem przewodnim spotkania było odkrywanie wartości jaką daje człowieczeństwo oraz cech, które powinien mieć animator. Zajęcia warsztatowe z wielkim zaangażowaniem poprowadziły: s. Anna Mentel i s. Monika Kaptur - Siostry Pasterzanki z Piaseczna. Warto dodać, że Szkoła Animatora rozpoczęła się spotkaniem młodzieży ze swoim Pasterzem - Ks. Abpem Grzegorzem.

W piątkowy wieczór abp Grzegorz po prostu był z młodymi, odpowiadał na pytania animatorów i sprawował Eucharystię. Wierzymy, że to spotkanie i każde kolejne w ramach Szkoły Animatora wyda błogosławione owoce w życiu młodych i ich przyszłych podopiecznych.