Autor: Wydział Duszpasterski
Wyświetleń: 863
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 5 VI 2022

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 5 czerwca 2022 r.

  1. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają orędzie papieża Franciszka dla archidiecezji łódzkiej, będzie sprawowana 10 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.
  2. Od 30 czerwca do 3 lipca 2022 w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej (ul. Zgierska 123) odbędą się w Łodzi warsztaty śpiewu gregoriańskiego Cantus Gregorianus. Przewidziano pracę w grupach o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, również dla początkujących w śpiewie i tych, którzy dotąd nie mieli kontaktu z chorałem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.szkolachoralu-lodz.pl.
  3. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej ogłasza rekrutację do Studium Organistowskiego, które przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii. Program nauczania realizowany jest w cyklu 5-letnim, w trybie zajęć grupowych i indywidualnych. Rekrutacja odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 w siedzibie Studium (ul. Zgierska 123, Łódź).
  4. W dniach 23-25 czerwca br. w Rzymie odbędzie się X Spotkanie Rodzin. Życzeniem Ojca Świętego jest, aby równolegle odbyły się takie spotkania w diecezjach i parafiach. Dlatego już dziś Duszpasterstwo Rodzin zaprasza rodziny do udziału w Biegu Rodzinnym, który odbędzie się w parku 3 maja w Łodzi, w dniu 23 czerwca o godz. 18.00 – dla rodziców z dziećmi i o godz. 19.00 spacer nordic walking dla dziadków z wnukami. Zapisy przez adres mailowy: [email protected]. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.