Autor: Julia Saganiak/Niedziela Łódzka
60 lat w służbie Kościołowi

4 księży archidiecezji łódzkiej obchodzi 60-lecie święceń kapłańskich.

24 czerwca 1962 r. święcenia kapłańskie odbyły się w dwóch miejscach. Jednym z nich była parafia św. Katarzyny w Zgierzu, gdzie bp Jan Fondaliński udzielił sakramentu kapłaństwa ks. Rosiakowi i ks. Czarnocie. W parafii św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim, z rąk bp. Jana Kulika, święcenia prezbiteratu przyjął ks. Mękarski. Ks. Remigiusz Wysocki dołączył do grona kapłanów archidiecezji łódzkiej, choć święcenia prezbiteratu przyjął w Warszawie.

W materiale, przygotowanym przez Biuro Prasowe Kurii Łódzkiej oraz Tygodnik „Niedziela”Łódzka, ks. Marian Mękarski i ks. Franciszek Czarnota opowiadają o swojej drodze powołaniowej, o dwuetapowej formacji seminaryjnej, o inspirujących osobach, które wpłynęły na ich życiowe decyzje oraz wyjątkowych momentach w 60-letniej posłudze duszpasterskiej. Wyrażają także swoją wdzięczność Bogu za każdego człowieka i miejsce, w których posługiwali - ks. Marian Mękarski był proboszczem par. w Marzeninie, Kazimierzu i Bedoniu, ks. Franciszek Czarnota par. w Woli Rakowej, ks. Czesław Rosiak par. w Parznie oraz Pabianicach.